“Znaki wiary na Podlasiu” to nazwa projektu realizowanego przez Bialskie Centrum Kultury im. Bogusława Kaczyńskiego. Zyskał on spore ministerialne dofinansowanie.

Wystawa prac fotograficznych i malarskich uczestników projektu “Znaki wiary na Podlasiu” dostępna jest w Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu PKP.

Projekt uzyskał dofinansowanie Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego w wysokości 34 tys. zł. Zadanie “Znaki wiary na Podlasiu” składało się z powiązanych ze sobą i tworzących spójną całość elementów: warsztatów fotograficznych, malarskich i filmowych, podróży do miejsc kultu religijnego, rozmów ze społeczeństwem zamieszkującym tereny styku kulturowego, przygotowaniem wystawy powarsztatowej oraz dokumentacją realizacji całości zadań projektowych poprzez wydanie albumu składającego się z prac uczestników projektu – podsumowuje Gabriela Bielińska z BCK.

We wspomnianych warsztatach i zajęciach wzięło udział trzydziestu uczniów bialskich szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych.

Efektem ich pracy jest wystawa początkowo eksponowana w Galerii 1 Piętro BCK, która potem została przeniesiona do Galerii Lokomotywa na bialskim dworcu PKP. Można ją tam oglądać do połowy lutego.


Źródło: Słowopodlasia.pl
Autor: (jd)