Biała Aktywna i Kreatywna, Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne “Tłoka”, BB Aero, SSLWRP Biała Podlaska, Bialski Klub Lotniczy zaprosili mieszkańców Białej Podlaskiej i okolic na Święto Lotnictwo Polskiego oraz wystawę “Ptaki naszych czasów”.

Zorganizowano je 28 sierpnia w przepiękną, słoneczną niedzielę. Była to okazja do zapoznania się z chlubną tradycją lotniczą naszego regionu. Tego dnia, na bialskim dworcu PKP “Biała Lokomotywa” miało miejsce otwarcie wystawy “Ptaki naszych czasów” autorstwa Mirosława Bajkowskiego.

Mirosław Bajkowski

Autor zdjęć, nie jest zawodowym fotografem, ale amatorem, a właściwie pasjonatem fotografowania. Mirosław Bajkowski z Białej Podlaskiej z wykształcenia jest elektronikiem. Na co dzień zajmuje się prowadzeniem własnej firmy usługowo-handlowej. Od kilku lat jest członkiem Fotoklubu Podlaskiego.

Fotografuje na wyjazdach plenerowych, uczestniczy w warsztatach. Urodził się w 1960 r. na Podlasiu. Fotografią zaczął interesować się w szkole podstawowej. Wówczas od rodziców dostał pierwszy aparat fotograficzny SMIENA 8M. Od samego początku fotografowanie bardzo mu się spodobało. Zaczął sam zajmować się nie tylko robieniem zdjęć, ale również nauczył się je samodzielnie wywoływać.

Większość wolnego czasu spędza na łonie natury, na terenach Południowego Podlasia. Nic więc dziwnego, że to właśnie flora i fauna niezwykle malowniczego regionu Polski stała się głównym tematem jego fotografii. Zdjęcia zwierząt i ptaków były prezentowane na wystawach, na łamach czasopism oraz w kalendarzach. Były też wyróżniane w konkursach.

Poza naturą bardzo lubi też fotografować “żelazne ptaki” czyli samoloty w powietrzu. Wielokrotnie fotografował na pokazach lotniczych w Polsce i za granicą, a niewielką część zdjęć z tych wyjazdów zaprezentowana jest na tej wystawie.

Ptaki naszych czasów

Źródło: Radiobiper.info
Materiał: Stowarzyszenie Biała Aktywna i Kreatywna
Tekst: Jakub Sowa / Leszek Niedaleki
Zdjęcia i opracowanie: Gwalbert Krzewicki