Zapraszamy serdecznie dzieci i rodziców do udziału w warsztatach wyplatania tradycyjnych naturalnych palm wielkanocnych oraz tworzenia stroików.

Zajęcia odbędą się w dniu 6 kwietnia 2019 roku (sobota) o godz. 15:00 w naszej Szkole Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach

Plan wydarzenia:

  • kilka słów o tradycji wyplatania palm;
  • instruktaż;
  • wyplatanie palm wielkanocnych i tworzenie stroików;
  • sesja zdjęciowa zielonych “arcydzieł”.

Prosimy o przygotowanie materiałów na palmy i stroiki np: gałązki bazi, bukszpanu i inne “zielone”, kłosy zbóż, suszone kwiaty, mchy, wstążki, sznurki, druciki, nici, opcjonalnie kawałki krepiny, małe słoiczki.

Zapisy do 05.04.2019 r. telefonicznie pod nr tel. 505 431 289 oraz SMS-owo z informacją o uczestnikach np. “2 osoby 5 i 36 lat”.

Dzieci będą miały okazję samodzielnie wykonać palmę wielkanocną zamiast ją kupować, a przy tym zaczerpnąć trochę wiedzy o tradycji, lepiej ją zrozumieć. Będzie też możliwość zrobienia stroików wielkanocnych. Jeśli rodzicom uda się przyłączyć do tego wydarzenia, będzie to okazja do wspólnych przygotowań przedświątecznych i przeżycia razem twórczych chwil.

Chętne osoby będą mogły wspomóc akcję dla Dzieci z Zespołu Szkół Specjalnych w Białej Podlaskiej, poprzez przekazanie na kiermasz zrobionego przez siebie dodatkowo podczas warsztatów rękodzieła.

Więcej informacji na naszym Facebooku.

Warsztaty wyplatania palm

ORGANIZATORZY: Stowarzyszenie Społeczno – Kulturalne “Tłoka” Anna Szczepaniuk – “Tropem Natury” Koło Gospodyń Wiejskich w Koszołach.