23 sierpnia 2015  na Placu Jagiellońskim w Łomazach odbyło się coroczne świeto plonów – czyli dożynki gminne. Obchody rozpoczęły się uroczystą Mszą Św. w kościele p.w. Św. Apostołów Piotra i Pawła, po czym nastąpił przemarsz korowodu dożynkowego z kościoła do parku w asyście Orkiestry Dętej OSP Łomazy.

Koszoły na dożynkach gminnych

Część oficjalna święta plonów  nastąpiła tuz po prezentacjach  wieńców, wręczeniu chleba dożynkowego, a następnie powitaniu i wystąpieniu gości.

W tym wyjątkowym dla rolników dniu Plac Jagielloński zmienił się nie do poznania, znalazły tu swoje miejsce wieńce dożynkowe oraz stoiska promujące miejscowości z obrębu gminy. Mieszkańcy odświętnie ubrani prezentowali wykonane własnoręcznie wyroby zarówno artystyczne, jak i kulinarne.

Koszoły na dożynkach gminnych

Mieszkańcy Koszoł również po raz kolejny zmobilizowali się do wzięcia udziału w tym wyjątkowym święcie, wystawiając stoisko promujące miejscowość oraz przygotowany specjalnie na tę okoliczność wieniec z tegorocznych zbóż w kształcie krzyża. Na dożynkowym stole nie mogło zabraknąć staropolskich dań i tak tez było tym razem.

Uroczystość uświetniały występy artystyczne zaproszonych gości.

Kategorie: Najnowsze