Wakacje dobiegają końca a wraz z nimi zakończyły się zajęcia wakacyjne dla dzieci w Centrum Sportu i Rekreacji w Koszołach wg. programu „Lato na Wsi 2017”.

Zajęcia przeprowadzono po raz drugi , trwały 16 godz., odbywały się w czwartki w miesiącu lipcu i sierpniu. W ubiegłym roku cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem dzieci i rodziców, dlatego inicjatorka i koordynatorka programu Danuta Nazarewicz wraz ze Stowarzyszeniem Społeczno-Kulturalnym „Tłoka” w Koszołach postanowiła je kontynuować.

Ich realizację objął patronatem Wójt Gminy Łomazy Jerzy Czyżewski, a współpracą Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach w ramach kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Duży wkład w organizację zajęć wnieśli rodzice – mieszkańcy Koszoł. W formie wolontariatu przygotowali teren na placu zabaw i boisku sportowym oraz doprowadzili wodę i wysprzątali sale do zajęć w budynku byłej szkoły. Zajęcia prowadziła emerytowana nauczycielka Pani Elżbieta Tokarska, podczas których dzieci rozwijały swoje umiejętności plastyczne i kulinarne, doskonaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym i szkodliwości różnych używek, bawiły się na placu zabaw i sali zabawowej, grały w piłkę na boisku sportowym oraz ćwiczyły na mini sali gimnastycznej. Wzięły udział w konkursie plastycznym „ Moje wakacje na wsi”. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody rzeczowe i dyplomy. Zajęcia promowały zdrowy i aktywny tryb życia. Kształtowały postawę „nie” przemocy, narkomanii, alkoholizmowi. W ostatnim dniu zajęć dzieci bawiły się przy ognisku. Piekły kiełbaski, piły napoje, jadły ciasteczka i lody oraz grały w badmintona, kręciły koło hula-hop, skakały na skakance. Największą atrakcją były przygotowane przez Panią Magdalenę Adamską bańki mydlane oraz malowanie twarzy i włosów. „Lato na Wsi 2017″ bardzo się podobało. Dla dzieci okazało się wspaniałą wakacyjną przygodą.

Organizator wakacyjnych zajęć składa serdeczne podziękowania wszystkim, którzy przyczynili się do ich przeprowadzenia.

>>Galeria<<


Źródło: Gmina Łomazy
Tekst/zdjęcia: UG Łomazy

Kategorie: Najnowsze