W ostatnim czasie prace wykończeniowe i dekoracyjne nabrały tempa. Robimy wszystko żeby zdążyć przed oficjalnym otwarciem Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej.

Inauguracja zaplanowana jest na 9 września w trakcie Festiwalu Radości Życia. Nie możemy się doczekać już przecięcia wstęgi, ale tymczasem…

Relacja z przygotowań

Pracownicy firmy remontowo-sprzątającej pn. “Pasja i szaleństwo” z siedzibą w Koszołach wykonali kawał dobrej roboty. Ręcznie malowane dekoracje w stylu folkowym pojawiły się przed wejściem i wewnątrz budynku. Opalano i szlifowano drzwi wejściowych oraz nadano “drugie życie” szafkom szatniowym. Zawieszone zostały stare dyplomy oraz plansze edukacyjne i prace dzieci. Przygotowaliśmy kącik kawowy oraz pomalowaliśmy w pomysłowy sposób obskurne meble. Prace objęły “zamaskowanie” estetycznych toalet, a także porządki w sali sportowej, w tym złożenie łóżka – antresoli podarowanej przez Oskar Meble. Udekorowaliśmy  artystycznie mieszczący się w Szkole “sklepik” z rękodziełem. Zostały wysprzątane podłogi na korytarzu oraz umyte bardzo wiekowe okna. Mamy nadzieję, że kiedyś uda się nam pozbyć się gumoleum i wymienić okna. Wolontariusze wynieśli graty z sal, które będą zaaranżowane na salę regionalną i historyczną – ułańską. Odmalowano pokój nauczycielski, skatalogowano książki i porządkowano je.  Założyliśmy również “schronisko dla misiów i lalek”. Naprawione zostały klapy na strychu i ściągnięte z niego stare dokumenty. Zaaranżowaliśmy również kącik ze starą ławką i kałamarzem.

Dziękujemy serdecznie wszystkim zaangażowanym i pracowitym Przyjaciołom Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej dotychczas zaangażowanym. Prace porządkowe w formie wolontariatu trwały od marca bieżącego roku. Fotorelację z prac można znaleźć w naszej galerii. Zapraszamy też na nasz fanpage na Facebooku, gdzie pojawiają się dodatkowe materiały dotyczące naszej Szkoły Relacji i przygotowań do Festiwalu.