22 marca 2018 r. od godz. 14.00 do 17.00 w Szkole Podstawowej w Huszczy było cudownie! Wspaniała atmosfera i piękne prace wszystkich uczestników – to zostanie w naszej pamięci.

W wydarzeniu tym wzięło udział 41 osób. Spotkanie rozpoczęło się od przywitania i zabawy integrującej uczestników, później nastąpiło wprowadzenie do tematu – przedstawienie symboliki tradycji palm wielkanocnych, w tym projekcja filmików. W następnej części odbył się instruktaż i przystąpiono z impetem do działania. Uczestnicy i Organizatorzy zadbali o to by nikomu nie zabrakło materiałów do pracy, każdy mógł wybierać to co mu się podoba ze zgromadzonych roślin: bukszpanu, suszonych traw i kwiatów, zbóż, barwinka, bazi itp. Celowo spotkanie nie zakończyło się konkursem, nie chcieliśmy wprowadzać elementów rywalizacji, dzieci usłyszały, że każda palma będzie najpiękniejsza – bo zrobiona z serca – dla Jezusa, Któremu są one przygotowane. Spotkanie zakończyło się radosną sesją zdjęciową.

Bardzo serdecznie dziękujemy:

– Uczestniczącym Dzieciom za duże zaangażowanie, chęci do pracy i piękne jej „owoce” – zielone arcydzieła.

– Uczestniczącym Rodzicom – z Łomaz, Huszczy, Koszoł – za zapał, wspieranie dzieci i radosną twórczość.

– Współorganizatorom:

– Nauczycielom i Pracownikom Szkoły Podstawowej w Huszczy a w szczególności – Pani Dyrektor Dorocie Pawłowskiej i pozostałym Paniom, które również pracowały twórczo i służyły pomocą dzieciom: P. Danucie Nazarewicz, P. Joannie Kowalik, P. Barbarze Hołowni, P. Reginie Dzyr, P. Mirosławie Hołowni. Dziękujemy też za niesamowitą gościnę – w tym pyszne kanapeczki i ciasto, oraz kawki, herbatki, napoje oraz bardzo sprawną organizację na miejscu.

Państwowej Szkole Wyższej im. Jana Pawła II – Zakładowi Pedagogiki a w szczególności opiekunowi Koła Naukowego Pedagogiki – Panu Sebastianowi Sobczukowi – za koordynację owocnej współpracy oraz pracowitym i otwartym studentkom: P. Weronice Semeniuk, P. Karolinie Kupisz, P. Milenie Podskok, P. Izabeli Panasiuk, P. Klaudii Dorosz, P. Karolinie Gadomskiej.

Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Łomazach – Bogumile Wińskiej – za reklamę i umożliwienie przejazdu chętnych dzieci z Łomaz do Huszczy – autokarem szkolnym.

Panu Wójtowi Jerzemu Czyżewskiemu – za wspieranie inicjatyw Stowarzyszenia Społeczno – Kulturalnego „Tłoka” – reklamą na stronie Urzędu Gminy Łomazy, kibicowaniem.

Proboszczowi Parafii Huszcza – Księdzu Zdzisławowi Matejukowi – również za otwartość na reklamowanie, ogłaszanie inicjatyw stowarzyszenia.

Pani Justynie Lesiuk – Klujewskiej ze „Słowa Podlasia” – za życzliwe reportażowanie wydarzenia.

oraz

– Osobom zaangażowanym z ramienia naszego stowarzyszenia:

– „babskiej grupie” : P. Annie Telaczyńskiej, P. Iwonie Sobczuk, P. Krystynie Cydejko, P. Magdalenie Adamskiej – za całość – od chodzenia po „krzaczorach” w poszukiwaniu odpowiednich traw, gałązek itp. do realizacji przedsięwzięcia do samego końca a przede wszystkim dobrą zabawę i radość na każdym etapie organizacji.
– „męskiej części” – P. Cezaremu Nowogrodzkiemu za pomysł na tą inicjatywę, podpowiedzi,
P. Wojciechowi Telaczyńskiemu –zwłaszcza za poprowadzenie części integracyjnej spotkania
i wprowadzenia w tematykę – świetnego przedstawienia symboliki i znaczenia tej tradycji,
oraz P. Jackowi Adamskiemu i P. Pawłowi Polkowskiemu za konkretne wsparcie i kibicowanie.

A także wszystkim Mamom, Tatom, Teściom, Sąsiadom- za pozwolenie na „podkradanie” z ich ogródków wszelkich roślin nadających się do spożytkowania na to wydarzenie.

Zapraszamy do galerii z wydarzenia >>Galeria<<


Pomocne linki:
http://www.portalniezalezny.pl/tradycyjna-palma-wielkanocn…/
https://www.youtube.com/watch?v=mBBvNukgCsw
https://www.youtube.com/watch?v=8hhakxx5SGY

Kategorie: Najnowsze