„Lato na Wsi” to pilotażowy program zajęć wakacyjnych dla dzieci organizowany przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka” – Radość Dzieciom autorstwa Danuty Nazarewicz pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego we współpracy z Gminną Komisją Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Łomazach.

Zajęcia cieszyły się dużą popularnością. Wzięło w nich udział 37 dzieci. Odbywały się w czwartki w Centrum Sportu i Rekreacji w Koszołach. W ramach tych spotkań dzieci pod opieką Pani Elżbiety Tokarskiej rozwijały swoje umiejętności plastyczne, doskonaliły wiedzę na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bawiły się na placu zabaw i sali zabawowej, grały w piłkę na boisku sportowym oraz ćwiczyły na mini sali gimnastycznej. Wzięły udział w konkursie plastycznym „Wakacje na wsi”. Miłośnicy czytania korzystali z książek z powstałego punktu bibliotecznego. Zajęcia promowały zdrowy i aktywny tryb życia. Kształtowały postawę „nie” przemocy, narkomanii, alkoholizmowi. Zajęcia integrowały pokolenia, gdyż uczestniczyły w nich babcie i rodzice.

13 sierpnia w sobotę odbył się finał programu „Lato na wsi”. Przy ognisku dzieci piekły kiełbaski, piły napoje, jadły ciasteczka i lody. Otrzymały również dyplomy i nagrody za konkurs plastyczny „Wakacje na wsi”. Koordynatorka programu Danuta Nazarewicz wręczyła rodzicom podziękowania za bardzo duże zaangażowanie w pracach porządkowych w celu utworzenia mini sali sportowej i sali zabaw dla dzieci oraz w organizację ogniska.

Dzieci i dorośli dziękują organizatorom i Wójtowi Gminy Łomazy J. Czyżewskiemu za możliwość realizacji programu. Liczą na jego kontynuację „Lato na wsi 2017”. Do zobaczenia w przyszłym roku.

>>Galeria<<


Źródło: Gmina Łomazy
Tekst/zdjęcia: UG Łomazy

Kategorie: Najnowsze