13 maja przy Szkole Podstawowej w Koszołach odbył się Dzień planszówek i zabaw logicznych. Świetna inicjatywa cieszyła się dużym zainteresowaniem całych rodzin. Uczestnicy mogli zagrać w ponad 20 różnorodnych gier planszowych oraz logicznych.

Miłą niespodzianką była obecność podczas imprezy Grzegorza Łuczyny – Mistrza Świata w układaniu kostki Piraminx i Mistrza Europy w układaniu kostki Rubika. Mistrz zaprezentował m.in. układanie kostki Rubika z zamkniętymi oczami. Wydarzeniu towarzyszył piknik z ogniskiem.

– Bardzo nam zależy, aby do naszej Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej zapraszać osoby z pasją, osoby niezwykłe, które mogą dzieciaki miejscowe, czy z sąsiednich wiosek zainspirować do czegoś niezwykłego w swoim życiu, że można robić fantastyczne rzeczy, niecodzienne i tak naprawdę trzeba tylko chęci – mówi pracownik Szkoły Relacji i Edukacji Regionalnej Magdalena Adamska.

W naszym materiale ponadto rozmowa z mistrzem w układaniu kostki Grzegorzem Łuczyną oraz młodymi adeptami tej trudnej sztuki. Zapraszamy do oglądania!


Dzień planszówek i zabaw logicznych w Koszołach

Podsumowanie z wydarzenia również dostępne jest na naszym Facebooku. Mamy nadzieję, że tego typu imprezę będziemy powtarzać cyklicznie. Zapraszamy również do galerii z wydarzenia >>Galeria<<


Źródło: Radiobiper.info
Autor: Jakub (OvO) Sowa
Film: Małgorzata Mieńko
Opracowanie: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka”