“Biała Podlaska. Portret miasta z lat 1918-1939”. To nowa wystawa, którą można oglądać na dworcu PKP w Białej Podlaskiej. Powoli bialski dworzec kolejowy przestaje być jedynie pomieszczeniem gdzie można kupić bilety lub poczekać na pociąg. Staje się również ważnym punktem na mapie kulturalnej miasta.

Ekspozycja zawiera 40 unikalnych fotografii Białej Podlaskiej z lat 1918-1939. Wszystkie prace wykonane są przez nieznanego fotografa. Prezentowane zdjęcia dokumentują dokonania bialczan, ich życie codzienne przerwane brutalnie przez II Wojnę Światową.

Stanowią one swoisty portret Białej Podlaskiej tuż przed wybuchem II wojny światowej. Prezentowane zdjęcia dokumentują dokonania mieszkańców, pokazują z czego byli dumni w 20 lat po odzyskaniu przez Polskę niepodległości. Wystawa dedykowana jest dawnym i obecnym pokoleniom mieszkańców Białej Podlaski mówi organizator Cezary Nowogrodzki

Wystawę można oglądać od 29 października. Oficjalne otwarcie obyło się 11 listopada o godz. 17.00. Był to jeden z punktów programu obchodów Święta Niepodległości w mieście.

Biała Podlaska. Portret miasta z lat 1918-1939

Źródła: Podlasie24.pl, 24wspolnota.pl
Materiał wideo: Radiobiper.info