19 sierpnia 2018 roku w niedzielne popołudnie w Szkole Relacji i Edukacji Regionalnej w Koszołach, odbyło się spotkanie pt. “Czarnobyl – 30 lat po” – z Panem Adamem Paluchem – fotografem i podróżnikiem oraz Panem Markiem Maliszewskim – filmowcem i podróżnikiem.

O spotkaniu

Zaproszeni Goście w niezwykle interesujący sposób opowiadali o swojej wyprawie z aparatami i kamerą do tego miejsca wielkiej tragedii sprzed lat. Prezentowali przejmujące zdjęcia i filmy. Odpowiadali na mnóstwo pytań zgromadzonych uczestników. A na koniec nagrodzili niespodziankami tych, którzy zadawali ich najwięcej i przyjechali z najdalszego miejsca od Koszoł. Temat spotkania przyciągnął do nas ok. 40 osób, korytarz szkolny odzyskał swoją dawną funkcję – gromadzenia ludzi wokół ciekawych występów. Kiedyś odbywały się tu szkolne akademie, teatrzyki, kabarety. Wszystko zakończyło się luźnymi rozmowami przy kawie i herbacie oraz pieczeniem kiełbasek przy ognisku. Miejscowy zespół “Luteńka” uprzyjemniał swoimi śpiewami ostatni punkt programu, co sprzyjało integracji przybyłych. Wydarzenie to rozpoczęło cykl spotkań podróżniczych, na które będą zapraszani ludzie z pasją, eksplorujący ciekawe zakątki świata.

Dziękujemy serdecznie
  • Gościom: Panu Adamowi Paluchowi i Panu Markowi Maliszewskiemu – za bardzo ciekawe spotkanie i dzielenie się swoją pasją, z bezinteresownym poświęceniem swojego czasu,
  • Państwu Annie i Zbigniewowi Gołosiom z firmy Delikatesy Centrum w Łomazach – za przekazane artykuły spożywcze na to spotkanie,
  • Państwu Grażynie i Krzysztofowi Łojewskim za przekazane kiełbaski na ognisko,
  • Zespołowi “Luteńka” za występ przy ognisku – śpiewy z akordeonem,
  • Sławkowi Hordejukowi – za pomysł, zaproszenie gości i organizację wydarzenia,
  • Osobom przygotowującym budynek na to spotkanie (wielkie sprzątanie wnętrz i prace wykończeniowe na korytarzu): Barbarze Arseniuk, Kasi i Marcinowi Hryniewiczom oraz ich córkom: Hiacyncie, Karolince i Uli, Iwonie i Sebastianowi Sobczukom, Agnieszce i Mirkowi Żywickim oraz ich córkom: Tosi, Marcysi i Kasi, Marzenie Sidorowicz, Aleksandrze Kulawczuk, Magdalenie i Jackowi Adamskim.

Fotogalerię z wydarzenia znajdziecie pod tym linkiem: >>Czarnobyl – 30 lat po<<.