Wzorem lat ubiegłych i w tym roku na placu przy szkole w Koszołach 17.07.2016 r. odbyła się impreza zorganizowana przez Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka” oraz GOK Łomazy pod hasłem “TŁOKA – Radość Dzieciom” pod patronatem Wójta Gminy Łomazy Jerzego Czyżewskiego.

Choć kapryśna pogoda próbowała popsuć organizatorom szyki, V Festyn Rodzinny odbył się gromadząc sporą grupę dzieci, młodzieży oraz dorosłych. Na przeszkodzie do zabawy w plenerze nie stanęły nawet opady deszczu i grzmoty.

piknik

Obchody tego święta rozpoczęły się o godz. 12.00 w Kościele parafialnym w Huszczy wspomnieniem o Feliksie Czubli w dwudziestą rocznicę śmierci. Był on mieszkańcem Koszoł, poetą, ułanem, zasłużonym działaczem społeczno-kulturalnym oraz animatorem wielu lokalnych inicjatyw.

Impreza na świeżym powietrzu rozpoczęła się o godz. 15.00 przy szkole w Koszołach.

Głównym punktem programu było oficjalne otwarcie obiektu sportowego w ramach realizacji projektu „Centrum sportu i rekreacji w Koszołach” w ramach programu „Lubelskie Lokalnie – Mikrodotacje FIO” finansowanego ze środków Programu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Przy pomocy pozyskanych środków udało się doposażyć utworzony w ubiegłym roku (również ze środków FIO) plac zabaw o karuzelę platformową z kierownicą oraz bujak sprężynowy, natomiast boisko sportowe zostało wyposażone w nowe siatki na bramki do gry w piłkę nożną, kosze do gry w koszykówkę, siatkę do gry w siatkówkę oraz zestaw piłek. Lokalizacja placu zabaw i boiska sportowego na tym samym terenie po byłej szkole podstawowej pozwoliło stworzyć atrakcyjne centrum rekreacyjno- sportowe do wypoczynku dla lokalnej społeczności i turystów.

DSC_0084

Następnie złożono bardzo serdeczne podziękowania wszystkim mieszkańcom Koszoł, bez których realizacja wspomnianego projektu nie byłaby możliwa. Tylko dzięki zaangażowaniu i bezinteresownej pracy udało się osiągnąć wytyczony cel, jakim było odnowienie boiska sportowego i doposażenie placu zabaw. Wspólnymi siłami mieszkańców udało się uporządkować teren przy byłej szkole podstawowej, odświeżyć znajdujące się na placu zabaw i boisku stare sprzęty, odrestaurować stare ławki, oraz zamontować regulamin korzystania z boiska sportowego.

DSC_0265

Przy okazji otwarcia obiektu sportowego nie mogło zabraknąć licznych atrakcji sportowych na świeżym powietrzu, odbyła się I Rodzinna Olimpiada Sportowa, rodzinne rozgrywki sportowe z nagrodami, gra w piłkę nożną: tatusiowie kontra dzieci, gra w piłkę siatkową: mamy kontra dzieci oraz gra w kosza: młodzież kontra dorośli i inne zawody sportowe. Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone przez organizatorów, zaś nagrody zostały po części ufundowane przez Wójta Gminy Łomazy oraz częściowo pozyskane środki ze wspomnianego wyżej projektu Funduszu Inicjatyw Obywatelskich. Prowadzenie konkursów sportowych wsparły panie z grona pedagogicznego ze Szkoły Podstawowej w Huszczy.

Zgromadzonym gościom czas umilały występy zespołów śpiewaczych z repertuarem piosenki dziecięcej i młodzieżowej przygotowywanych pod czujnym okiem instruktorów z GOK w Łomazach.

DSC_0220

Największą popularnością wśród dzieci cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia, ale atrakcji dla najmłodszych było o wiele więcej: zabawy z chustą KLANZY, duże bańki mydlane, jak również malowanie twarzy.

dzieci

Tradycyjnie na okoliczność festynu w Koszołach regionalista Sławomir Hordejuk wydał kolejny numer pisma „Kniaża”, w którym zamieścił artykuły dotyczące wsi Koszoły i jej mieszkańców.

Nie zabrakło również atrakcji kulinarnych w kawiarence prowadzonej przez osoby ze Stowarzyszenia Społeczno- Kulturalnego TŁOKA: darmowych pieczonych kiełbasek, pajdy chleba ze smalcem i ogóreczkiem, kawy i herbaty, lemoniady, koreczków owocowych, waty cukrowej oraz ciasta. Wszystkie pyszności i smakołyki zostały przygotowanego przez mieszkanki Koszoł.

Festyn 17.07.2016 KOSZOŁY

Następnym punktem programu było ogłoszenie wyników gminnego konkursu plastycznego „Moja ulubiona dyscyplina sportowa”, do którego nagrody zostały dofinansowane ze środków FIO.

Festyn zakończył się potańcówką na trawie przed budynkiem Szkoły Podstawowej.

FFL Ziemi Biłgorajskiej
FIO
Kategorie: Najnowsze