Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka” w Koszołach zaprasza dzieci na spotkanie Michałem Słupczyńskim, bibliotekarzem i podróżnikiem, w ramach cyklu Polska Bajeczna.

28 lipca (niedziela) o godz. 12:00 zapraszamy dzieci na spotkanie z Michałem Słupczyńskim, bibliotekarzem i podróżnikiem. Spotkanie odbędzie się w Szkole Relacji i Edukacji Regionalnej – siedzibie Stowarzyszenia “Tłoka”, Koszoły 40. W programie między innymi bardzo bliskie spotkania z bohaterami polskich legend, podróż do Polski Bajecznej, quiz wiedzy o Polsce, bajeczna sesja zdjęciowa i konkurs plastyczny!

Polska Bajeczna to projekt podróżniczy, którego celem jest promocja polskiego dziedzictwa kulturowego, w szczególności legend i baśni ludowych z różnych regionów geograficznych. Legendy te łączą się z historycznymi wydarzeniami, miejscami i postaciami, tym samym niejako przy okazji pozwalają popularyzować wiedzę o polskiej historii, przyrodzie i literaturze.

Projekt jest adresowany przede wszystkim do dzieci i młodzieży, ale także do dorosłych, jeśli tylko interesują się legendami i baśniami. Ideą projektu są spotkania z dziećmi w bibliotekach miejskich i gminnych oraz ośrodkach kultury w różnych regionach kraju.

Michał Słupczyński, z zawodu jestem bibliotekarzem i promotorem czytelnictwa, prywatnie rowerowym podróżnikiem. W czasie tegorocznych wakacji wybiera się w dwumiesięczną podróż dookoła Polski, wyznaczoną trasą w kształcie serca. Podczas wędrówki będzie realizował wymyślony przez siebie projekt Polska Bajeczna.

Szczegółowe informacje o wydarzeniu oraz autorze projektu Polska Bajeczna dostępne pod tym linkiem. Więcej o spotkaniu na naszym Facebooku.

Polska Bajeczna

Materiał: Michał Słupczyński
Opracowanie: Stowarzyszenie Społeczno-Kulturalne “Tłoka”