Serdecznie zapraszamy sympatyków historii i tradycji ułańskiej na spotkanie z udziałem członków Związku Szlachty Tatarskiej byłego Wielkiego Księstwa Litewskiego w miejscowości Studzianka gm. Łomazy, pow. bialski, woj. lubelskie w dniu 5 lipca 2015 r. o godz.11.00, przy posesji nr 122 (gospodarstwo pana Kowalewskiego).

Spotkanie odbywa się w 100. rocznicę zniszczenia meczetu w Studziance, w którym przechowywane były sztandary 4 Pułku Litewskiego Przedniej Straży, Następnie o godz. 14.00 zapraszamy do miejscowości Koszoły związanej od 1711 roku z pułkownikiem Aleksandrem Ułanem, a następnie generałami: Czymbajem Murzą Rudnickim i Józefem Bielakiem organizatorami i wybitnymi dowódcami 4 Pułku Litewskiego Przedniej Straży stacjonującym tuż za Bugiem w Kamieńcu.

Jest to już czwarte spotkanie organizowane przez mieszkańców wsi Koszoły w gm. Łomazy, któremu towarzyszy impreza środowiskowa pn.TŁOKA – Radość Dzieciom. Na wspólną zabawę zapraszamy w niedzielę 5 lipca 2015 r. o godz. 14.00 – plac przy szkole.

Głównym punktem programu będzie otwarcie placu zabaw dla dzieci – w ramach  projektu realizowanego w konkursie Lubelskie Lokalnie Mikrodotacjie FIO. Tegoroczną „TŁOKĘ” organizowaną pod hasłem „Hej, Hej Ułani Malowane Dzieci” objął patronatem Wójt Gminy Łomazy Pan Jerzy Czyżewski. Tradycyjnie współorganizatorem jest Gminny Ośrodek Kultury w Łomazach.

Zaproszenie na spotkanie
Kategorie: Najnowsze